Неделчев постигна шеста поредна победа и се класира на полуфинал в Гърция

неделчев постигна шеста поредна победа класира полуфинал гърция
Снимка: БФ тенис
13:00, 24.03.2023
Чете се за: 01:47 мин.

19-годишният Николай Неделчев постигна шеста поредна победа и се класира за полуфиналите на турнира за мъже в Ираклион (Гърция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Българинът направи втори пореден обрат в турнира, като този път се наложи с 4:6, 6:3, 6:3 над Франсоа Мусители от Франция. Срещата продължи 2 часа и 17 минути.

Вчера Неделчев елиминира №2 в схемата и №516 в световната ранглиста Джайлс Хъси от Великобритания. В първия кръг той се наложи с 6:2, 7:5 над Александрос Скорилас от Гърция. Преди това Неделчев записа три победи в квалификациите без да загуби сет.

За място на финала Неделчев ще играе срещу №3 в схемата Себастиан Гима от Румъния.

В същото време Ивона Савекова се класира за полуфиналите на сингъл при девойките на турнира от категория J60 на ITF в Тунис.

15-годишната българка разгроми на четвъртфиналите с 6:2, 6:0 Чад Турхани от Тунис. Това е трета поредна победа за Савекова без да загуби сет. Вчера тя елиминира с 6:4, 7:5 първата поставена Раним Расил от Тунис. На старта Савекова се наложи с 6:2, 6:1 над Свева Дзерпелони от Италия.

По-късно днес Савекова ще играе на полуфинал и в турнира на двойки.

Чете се за: 00:42 мин.
Гледайте полуфиналите и финалите в световната купа по модерен петобой от четвъртък до събота НА ЖИВО по БНТ 3
15:31, 16.04.2024
Чете се за: 00:25 мин.
Франция и Германия бяха избрани за домакини на Световното първенство по хандбал за мъже през 2029 година
15:24, 16.04.2024
Чете се за: 00:40 мин.