Никола Цолов с добро класиране във втория ден от тестовете на Формула 3 в Бахрейн

Българинът завърши на седмо място

никола цолов стартира първото състезание макао
Снимка: ART Grand Prix
20:24, 12.02.2024
Чете се за: 01:47 мин.

На седмо място завърши втория ден от тестовете в Бахрейн българският пилот Никола Цолов, който за втори пореден сезон се състезава за френския тим АРТ Гран При.

Цолов влезе бързо в топ 6 в следобедната сесия на теста, като днес времето беше хубаво и пилотите караха на суха писта. Той отстъпи на 7-ата позиция при последните опити за бързи обиколки, като в края на деня остана с време 1:47.579 минути, на 0,760 секунди от първия днес Люк Браунинг.

В следобедната сесия българинът записа 34 обиколки, а сутринта – 29, като пак беше 7-и в класирането, но с време 1:47.600 минути и съответно на 0,637 секунди от първия – Чарли Вурц. Сутринта Цолов беше сред първите записали бързи обиколки и в първи един час прекара 15 минути на върха на класирането, но след това програмата му се насочи отново към работа по настройките на колата и симулации на състезателно темпо.

Утре е последният ден от тестовете на пистата „Сахир” в Бахрейн, където в началото на март ще стартира и новият сезон във Формула 3.

Кирил Милов и още четирима българи излизат във втория ден на европейското по борба в Букурещ