Никола Цолов завърши четвърти в спринтовото състезание за Гран при на Бахрейн

никола цолов нареди първия ден следсезонните тестове формула имола
Снимка: ART Grand Prix
13:13, 01.03.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Никола Цолов (България, ART Grand Prix) завърши на четвърто място в спринтовото състезание за Гран при на Бахрейн във Формула 3, след като водеше през по-голямата част от надпреварата.

Цолов финишира 11-и в квалификацията в четвъртък, а в спринта на пистата "Сахир" започна от второто място заради обърната подредба на пилотите в топ 12.

Цолов изпревари още в първата обиколка съотборника си Лоренс ван Хьопен (Нидерландия, ART Grand Prix) и запази дълго време първата си позиция. Българинът отби сериозна атака на нидерландеца след няколко обиколки, но не успя да се справи с настигналия ги Арвин Линдбалд (Великобритания, Prema Racing).

По-късно, вече с почти тотално износени гуми, Цолов отстъпи позиции на Ван Хьопен и Леонардо Фронароли (Италия, Trident), което го остави на четвъртата позиция при 1.2 секунди пасив от подиума.

Победител стана Линдблад, който финишира с 5.4 секунди пред Ван Хьопен.

Все пак за Никола Цолов това е най-добрият му резултат във Формула 3, където до момента той имаше най-добро класиране от седмо място, постигнато в спринта на „Спа“ в Белгия.

Първият състезателен уикенд във Формула 3 за 2024 година приключва утре с основното състезание, което ще стартира в 11:00 часа българско време. В него Цолов ще стартира от 11-то място.