Никола Цолов завърши на 11-а позиция в основното състезание за Гран при на Бахрейн във Формула 3

Със спечелените 7 точки от първия кръг за сезона Никола Цолов заема десета позиция в генералното класиране при пилотите.

никола цолов завърши позиция основното състезание гран бахрейн формула
12:53, 02.03.2024

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 11-о място в основното състезание за Голямата награда на Бахрейн - първи кръг за сезона.

Цолов (ART Grand Prix) бе четвърти в спринтовото състезание в петък и стартира от 11-а позиция на пистата "Сахир" днес.

Българинът започна добре и записа общо време - 41:26.088 минути за 22-те обиколки в надпреварата, оставайки на 18.076 секунди от победителя Люк Браунинг (Hitech Pulse-Eight). 22-годишният британския пилот завърши за 41:08.012 минути.

Втори се нареди съотборникът на Цолов Кристиан Менсъл (Австралия, ART Grand Prix) с изоставане от 1.264 секунди, а третото място зае германецът Тим Трамниц (MP Motorsport) на 2.432 секунди от Браунинг.

Победителят във вчерашния спринт Арвин Линдбалд (Великобритания, Prema Racing) се нареди осми с изоставане от 9.542 секунди.

Със спечелените 7 точки от първия кръг за сезона Никола Цолов заема десета позиция в генералното класиране при пилотите, което се оглавява от Люк Браунинг с 25 точки.

Следващият кръг от надпреварата във Формула 3 ще се проведе в периода 22-24 март в Мелбърн, Австралия.

Скандал в Италия: Пиоли напусна пресконференцията си, Сари отказа да говори пред журналисти