От днес напълно ваксинираните срещу COVID-19 в Евросъюза и Съединените щати не подлежат на задължителна карантина при идването си в Англия и Шотландия.
За облекчението за страните от така наречения "Кехлибарен списък" на Лондон настояваше туристическата индустрия и семействата, останали разделени в продължение на 18 месеца, понякога от двете страни на Атлантическия океан.
Мярката обаче не се отнася за идващи от Франция. Досега от изолация между 5 и 10 дни и скъпи тестове се освобождаваха единствено имунизираните в Обединеното кралство. Остават ограничения за червени дестинации като Индия и Южна Америка, откъдето могат да се завръщат само британски граждани, но със задължителна 10-дневна карантина на Острова в специални хотели на собствени разноски.
Нетаняху: Все повече стават признаците, че аятолах Али Хаменей е убит при израелските въздушни удари
Проф. Владимир Чуков: Основният въпрос е ще оцелее ли режимът на аятолах Хаменей
Съветът за сигурност на ООН заседава извънредно заради напрежението в Близкия изток
Ударите срещу Иран: От първо лице - свидетелства на българи в региона
Американският президент към иранския народ: Сега е моментът да си върнете властта (ОБЗОР)