На Богоявление, 6 януари, Националната служба за охрана въвежда мерки за сигурност на празничния водосвет на бойните знамена и знамената светини на Българската армия. Водосветът е с начало 11.00 часа пред Паметника на незнайния воин в София.
Граждани ще имат достъп до събитието след 09.30 часа през два пункта за проверка - при ул. "Раковска" и ул. "Оборище" и при южната страна на храм-паметника "Свети Александър Невски".
Служителите на НСО ще извършват проверки за предмети, общоопасни средства и вещества.
Гражданите ще бъдат проверявани с металдетектори за наличие на огнестрелни и хладни оръжия, остри предмети, експлозиви и леснозапалими вещества, източници на йонизиращи лъчения, фойерверки и други пиротехнически изделия.
Граждани, които носят обемисти багажи, няма да бъдат допускани до мероприятието. Достъпът на лица във видимо неадекватно състояние също ще бъде ограничаван.
Блокадата по границата с Гърция: Очаква се затруднение при пътуванията в следващите дни
След силния вятър в Стара Загора: Паднали дървета и щети по жилища и автомобили
Лекарите се борят за живота на пострадалите след катастрофата край Велико Търново
Двама души загинаха при тежка катастрофа, Проходът на Републиката е затворен за движение
Блокадата по границата с Гърция: Очаква се затруднение при пътуванията в следващите дни