Обединените арабски емирства задействаха първата ядрена електроцентрала в арабския свят, изпълнена по южнокорейска технология.
Делене на атомите вече има в първия от общо четири реактора с обща мощност 5 600 мегавата.
Комплексът "Барака" /благословия на арабски/ е на стойност близо 24,5 милиарда долара. Намира се източно от Катар, който критикува проекта. Богатите на петрол Емирства планират централата да покрива една четвърт от енергийните им нужди. Инвестират сериозно и в изобилната в района слънчева енергия.
Преди две седмици Емирствата изстреляха и сонда към Марс - друг амбициозен проект на арабската страна.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"