Заради настъпилата суша и продължителните високи температури се въвеждат ограничения във водоползването на територията на всички населени места в община Благоевград, се казва в съобщение на сайта на общината.
Със заповед на кмета на Благоевград Илко Стоянов от днес, 2 август, се забранява употребата на питейна вода за напояване, поливане на зелени площи, миене на улици, моторни превозни средства, балкони, пране на килими и др.
Контролът по изпълнение на забраната се възлага на съответните кметове на населените места и компетентните органи в общината.
Забраната ще продължи до нормализиране на водоподаването на питейна вода.
За по-красив град: Герои от приказки украсяват сградите в столичния квартал "Гео Милев"
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Заради забавен ремонт: Жители на бургаския квартал "Сарафово" излязоха на протест
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра