Още
олимпийските игри бъдат открити юли 2021 година

Летните олимпийски игри в Токио, които бяха отложени с година заради пандемията от коронавирус, ще бъдат открити на 23 юли 2021 година, съобщиха организаторите, цитирани от Би Би Си. Закриването ще бъде на 8 август.

По график те трябваше да се проведат от 24 юли до 9 август тази година.

Организаторите им обаче все още не са взели окончателно решение за това какво да се прави със закупените до момента билети, съобщава Ройтерс. Отлагането обаче може да попречи на част от желаещите да посетят Игрите и ще доведе до сериозни финансови загуби за организаторите.

Първоначално властите в Токио обявиха, че вече закупените билети ще важат и за новите дати, но са възможни и други варианти.

Паралимпийските игри в японската столица пък ще се проведат от 25 август до 5 септември догодина.

Още Още

Николай Русев с историческо 11-о място на Световната купа по спортно катерене в Солт Лейк Сити
15:21, 05.05.2024
Йоана Илиева ще се изправи срещу представителка на Алжир в първия си двубой на турнира от сериите Гран при в Сеул
14:48, 05.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Антон Ризов финишира 34-и на 10м пушка на Световната купа в Баку
13:56, 05.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
23:56, 04.05.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Спортни новини 04.05.2024 г., 20:25 ч.
20:25, 04.05.2024
Валентина Георгиева спечели сребърен медал на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика
18:17, 04.05.2024
Националният отбор на България по ръгби допусна тежко поражение от Молдова
18:04, 04.05.2024
Кирил Киров остана осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
10:11, 04.05.2024
Чете се за: 00:32 мин.
Гледайте Световната купа по модерен петобой в София от 10 до 12 май по БНТ 3
10:00, 04.05.2024 (обновена)
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Спортни новини 03.05.2024 г., 20:25 ч.
20:51, 03.05.2024