Онс Жабер се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос

онс жабер класира четвъртфиналите ролан гарос
от БНТ , Източник: БГНЕС
14:20, 05.06.2023

Онс Жабер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция, след като записа убедителен успех над Бернарда Пера с 6-3, 6-1 за малко над час игра.

Тунизийката започна с два пробива за солиден аванс от 3-0. Американската й опонентка върна един от брейковете, но пробивите продължиха да валят, като в крайна сметка до края на частта нито една от двете не спечели подаването си – зрителите по трибуните видяха цели седем последователни пробива, като единствено Жабер във втория гейм не загуби сервиса си. Втората част започна с брейк за Пера, но африканската й съперничка влезе в серия от шест поредни гейма, с което прогресира към първи четвъртфинал в Париж в кариерата си.

Жабер направи само три уинъра повече от американката – 16 на 13, но и значително по-малко непредизвикани грешки – 14 срещу цели 33 на сметката на Пера. 36-та в света спечели само една от разиграните 16 точки на втори сервис за целия мач – тя отрази и една от деветте възможности за пробив пред седмата в схемата тунизийка.

За Жабер предстои сблъсък с победителката от двубоя между 132-та в света Сара Сорибес Тормо от Испания и 14-та поставена бразилка Беатрис Хадад Мая.