Отборите на ЦСКА и на Станка Златева спечелиха по две титли на държавния шампионат по борба при девойките

В събота стартират юношите в класическия стил

борба девойки
Снимка: Startphoto.bg
20:48, 26.01.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Отборите на ЦСКА и Станка Златева взеха по две титли на държавния шампионат по борбаза девойки в Сливен.

За "червените" първи станаха Даниела Бръснарова (72) и Гергана Стоянова (65), а за тима на петкратната световна шампионка победителки са Емине Осман (50) и Несрин Сюлейманова (57).

Вчера станаха ясни и победителите при юношите. Четири отбора спечелиха по две титли.

Калоян Атанасов, европейски шампион за кадети, стана първи в категория до 70 кг. На финала състезателят на Берое Стара Загора се наложи над Беркай Тефик (Буря Караманци). Втората титла за старозагорци донесе Радомир Стоянов след успех над Хамди Басри (Лютви Ахмедов Разград) в категория до 79 кг.

За отбор Димитровград шампиони станаха Димитър Мандалов (53) и Денис Наим (61). За тима Би Риал Сандански победители са Стилян Джоров (74) и Слави Стаменов (86).

Бургаският Черноморец-св. борба също си тръгна с две титли - на Ердал Галип (65) и Борислав Петков (125).

Сали Салиев, трети на европейското за кадети през миналия сезон, триумфира за Олимпиец Търговище в категория до 92 кг.

По една титла взеха Буря Караманци - на Мурад Илияз (57 кг) и Черноморец- св. и кл. борба - на Адриан Вълканов (97).

В събота стартират юношите в класическия стил. На тепиха ще излязат 137 състезатели от 25 клуба. Срещите стартират от 10:00 часа в зала "Васил Левски".

Отборите на Марица Пловдив и ЦСКА се готвят за финала на Купата на България по волейбол при жените