Задълбочаването на стратегическото партньорство между САЩ и България трябва да бъде първостепенна задача пред нашите нови правителства. Това заяви министър-председателят Росен Желязков по време на кратка среща с вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс.
Двамата разговаряха в рамките на Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект в Париж.
Премиерът Желязков подчерта пред вицепрезидента Ванс, че сред областите, в които можем да си сътрудничим на по-задълбочено ниво са отбраната и новите технологии. Като пример Желязков посочи българския институт INSAIT, който разработва редица нови технологии за световни компании като Google, Amazon и много други.
Тежката катастрофа на „Челопешко шосе“: 17 пострадали, 3 жертви, версия за гонка между автомобили
Кметът на Бургас за нападението в автобус: Стресът, който са преживели не може да се опише
Йордан Терзийски: „Продължаваме промяната“ работи за разумен бюджет, който се отнася за реалните проблеми на излизането ни от свръхдефицит