Общежитията на студентите ще се ремонтират с до 200 млн. лв. по програмата за саниране, ремонт и обзавеждане на студентските общежития, реши правителството.
Първоначално заложеното финансиране е било 100 млн. лв., сега се добавят още толкова. Средствата ще се използват за модернизация на управляваните от държавните висши училища общежития.
Министерският съвет удължава и действието на програмата с една година - до края на 2027 г.
Със същия срок се удължават и още две програми за разширяване и подобряване на сградния фонд и материалната база в системата на образованието. Това са програмата за изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, детски градини и училища и за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общинските училища. Всяка от тях е с бюджет от по 240 млн. лв.
И трите програми са в процес на изпълнение, като подаването на проектни предложения вече е приключило. В момента се разглеждат всички документи за извършване на класиране в съответствие с критериите, определени в програмите и разпределяне на определения ресурс, уточняват от Министерския съвет.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Президентът Румен Радев ще участва в традиционното запалване на свещите за Ханука
Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт"
Атанас Пеканов: Следващият служебен кабинет ще е по новите правила и на президента няма да му е лесно
Сергей Станишев: Ако бях премиер - никога не бих оставил страната в такава ситуация
Оставката на правителството: Какво следва за Бюджет 2026 и за държавата?
Катер с генератор пристигна при танкера "Кайрос" за възстановяване на котвената система