Панталеев стигна до четвъртфинал на Световното

панталеев стигна четвъртфинал световното
19:01, 17.09.2019
Чете се за: 00:30 мин.
Бокс

Радослав Панталеев последва Даниел Асенов и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по бокс в Екатеринбург (Русия).

Панталеев победи Тадас Тамасаускак от Литва с 3:2 съдийски гласа в оспорван мач в категория до 91 килограма.

Българинът все пак бе по-активният от двамата и успя да убеди съдиите около ринга в това с повече вкарани удари в тялото на съперника си.

В спор за място сред медалистите утре Панталеев ще има тежката задача срещу поставения под номер 1 в схемата и защитаващ титлата си от Хамбург 2017 Ерисланди Савон. Кубинецът също така е бронзов медалист от Олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016.

Друг българин Асенов по-рано днес достигна до четвъртфиналите при 52-килограмовите след успех с 5:0 над американеца Майкъл Анджелети.

В двубоя за място на полуфиналите двукратният европейски шампион ще има тежката задача срещу олимпийския шампион от Рио 2016 Шахобидин Зоиров (Узбекистан).

Още Бокс

Красимир Инински: България е доминираща сила в бокса, трябва да се гордеем
15:49, 26.04.2024
Чете се за: 04:20 мин.
Рами Киуан донесе още един финал за българските национали на европейското по бокс
21:43, 25.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Радослав Росенов и Хавиер Ибаниес ще спорят за златни медали на европейското по бокс, Ергюнал Себахтин и Ясен Радев останаха с бронз
20:52, 25.04.2024
Светлана Каменова донесе нов финал за България от европейското първенство по бокс
17:32, 25.04.2024
Златислава Чуканова ще се боксира за злато на европейското първенство, Севда Асенова стигна до бронз
Чете се за: 03:05 мин.
Аслъхан Мехмедова донесе пореден медал за България от европейското първенство по бокс в Белград
20:14, 23.04.2024
Светлана Каменова също си гарантира отличие от европейското първенство по бокс
18:39, 23.04.2024
Венелина Поптолева спечели нов медал за България от европейското по бокс, Станимира Петрова не излезе за своя мач
18:22, 23.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Златислава Чуканова спечели още един медал за България от еврошампионата по бокс в Сърбия
17:11, 23.04.2024