11:42, 26.08.2020
Чете се за: 00:35 мин.
паок цървена звезда първите два отбора третия квалификационен кръг
Снимка:

И двата отбора спечелиха балканските дербита, които се оформиха в квалификациите на най-престижния европейски клубен турнир.

Сръбският шампион победи с минималното 1:0 като гост албанският първенец ФК Тирана.

Победата донесе португалският нападател Томане с гол в 62-та минута. За "звездашите" цял мач игра бившият вратар на Лудогорец, Милан Борян.

В другия мач гръцкият ПАОК пък се справи с Бекшитаж в един много любопитен сблъсък между съседи, игран на гръцка територия.

18-годишният Христос Цолис откри за домакините още в 7-та минута, а отново той удвои предниата на своя отбор в 24-та.

След точно половин час Цолис се отчете и с асистенция, а третото попадение за втория от гръцкото първенство от изминалия сезон реализира Димитрос Пелас.

Почетният гол за турския тим отбеляза Сайл Ларин в 37-та минута.

До края на срещата ПАОК пропуснаха да реализират дузпа чрез Чуба Акпом, а през втората част Бепиктаж потърси път обратно в мача, но всичко до което стигнаха бе един отмменен гол на Жорж-Кевин Н'куду

СЗО: Пандемията забавя темпо
Клипъс поведоха с 3-2 в серият срещу Далас