Пари Сен Жермен не даде шанс на Дижон, а Неймар - на съотборника си Кавани

17:17, 18.01.2018
Чете се за: 02:09 мин.
пари сен жермен даде шанс дижон неймар съотборника кавани

Пари Сен Жермен размаза отбора на Дижон с 8:0 с четири гола на бразилската звезда Неймар, който асистира и за още два, на излизане от терена клатеше глава разочаровано.

Въпреки представянето му днес, имаше сериозна група от фенове на ПСЖ, които го освиркваха, когато той отказа да даде на Единсон Кавани да бие дузпата в 83-ата минута за 8:0. До този момент резултатът беше 7:0 и на Кавани, който вкара за 3:0 в 21-ата минута, му беше нужен един гол, за да стане голмайстор номер 1 за всички времена в клуба.

Това беше перфектен момент, за да покаже Неймар, че отношенията между двамата са все по-добри, но явно бразилецът искаше да докаже нещо друго и взе топката, за да вкара четвъртия си гол в мача. Публиката също започна да скандира името на уругвайския нападател, но ревниво Неймар се направи, че не чува и не реагира.

Инцидентът между двамата от септември, известен като дузпагейт, се разрази, след като Кавани не даде на Неймар да бие дузпата и я пропусна. В края на мача Неймар си взе топката от съдията- нещо, което е прието за футболистите с хеттрик в мача, но на излизане не изглеждаше особено щастлив. След това той се прибра в съблекалнята, въпреки избора му за играч на мача, и изобщо не изчака репортерите, които искаха да направят интервюта.

"Може би е огорчен малко повече. Което е разбираемо. Не може един футболист да вкарва четири гола и собствената му публика да го освирква", заяви Тома Мюние от ПСЖ.

Иначе домакините се развихриха от самото начало и до 21-ата минута водеха с 3:0, като тон даде Анхел ди Мария в 4-ата минута. Той вкара втори в 15-ата след пас на Неймар, а защитата на Дижон спря да играе, очаквайки засада. Кавани покачи на 3:0 в 21-ата, а бразилецът оформи крайното 4:0 за първата част от фаул.

Останалите му голове бяха с удар от наказателното поле в 57-ата минута и дрибъл и шут извън пеналта в 73-ата. Килиън Мбапе след асистенция на рекордната покупка на парижани вкара за 7:0 в 77-ата минута.

С днешното си едно попадение Кавани се изравни със Златан Ибрахимович на върха при стрелците- 156 гола в 226 мача, откакто се е присъединил от Наполи през 2013-а година за рекорден тогава трансфер от 64 милиона евро. За сравнение Ибрахимович е вкарал головете си за 180 мача.

Лион вече е на 2-о място в класирането с 45 точки, след като тимът победи с 2:0 като гост Гинган. Наbил Фекир откри резултата в 25-ата минута и това е 15-о попадение за него през сезона. Той получи подаване от Максуел Корне, направи 2-3 крачки и с удар по земята откри резултат. Една от изгряващите звезди на френското първенство- Хусем Ауар, оформи крайното 2:0 в 58-ата минута.

Намиращият се на 5-ото място Нант завърши 1:1 като гост на Тулуза, след като домакините стигнаха до точката от дузпа в 5-ата минута на добавеното време, реализирана от Марк-Андре Градел.

Последният в класирането Мец постигна трета победа в последните си пет мача, след като размаза на собствен терен Сент Етиен с 3:0. Емануел Ривиер откри резултата от дузпа в 13-ата минута, а Матийо досеви удвои в 16-ата. Ветеранът Нолан Ру вкара за 3:0 в 77-ата, а Мец остава на последното 20-о място, но вече има 15 точки.

Още Футбол

Луис Енрике: Не искаме да оставяме нещата на случайността и да мислим за реванша на "Парк де Пренс"
Чете се за: 00:52 мин.
Училищният отбор на ГПЧЕ "Симеон Радев" в Перник събра необходимата сума да участва на световното училищно първенство по футбол
17:15, 30.04.2024
Зинедин Зидан: Байерн Мюнхен срещу Реал Мадрид има статут на европейска класика
16:28, 30.04.2024