Столичната община е изпратила писма до няколко институции – земеделското, екоминистерството, Министерството на туризма и Дирекция „Природен парк Витоша“. Причината е идейният проект за реконструкция на лифта „Симеоново – Алеко“.

Кметът Васил Терзиев обяви, че иска експертни становища, за да се координират следващите действия. Според него Витоша е символ на София и възстановяването на лифта е ключово, за да може планината отново да е достъпна за хората и да се развие туризмът.

Очакват се официалните мнения на институциите, за да започне реалната работа по проекта.
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара