Първи успех за Левски в Балканската лига

БК Левски
Снимка: Българска федерация по баскетбол
20:13, 23.11.2022

Левски победи черногорския Милениюм с 82:72 точки в мач от 4-ия кръг на Балканската лига.

Най-голямата преднина на гостите дойде през втората четвърт, когато водеха с пет точки. Възпитаниците на Димитър Ангелов се върнаха в срещата, за да изградят аванс от 4 точки на почивката при резултат 38:34.

След паузата играта бе равностойна до последната част. В нея "сините" осъществиха серия от 15 поредни пункта, които им осигуриха 19 точки аванс и успеха преди крайното 82:72.

Райън Райт бе най-резултатен за победителите с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби.

Столичани записват първа победа в надпреварата през сезона. Тимът се намира на 4-ата позиция в класирането с актив от 1 победа и 2 загуби. Милениюм има 1 успех и 3 поражения.

Австрийският канцлер: Ще подкрепим Хърватия за Шенген, но ще сме критични към България и Румъния
След серията от гонки с трафиканти и мигранти: От МВР предложиха по-строги наказания за каналджийство (ОБЗОР)