Педро Акоста записа седма победа в Moto2 и се доближи до титлата

Испанецът триумфира в Голямата награда на Индонезия

Педро Акоста
10:49, 15.10.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Испанецът Педро Акоста от отбора на "Red Bull KTM Ajo" спечели състезанието по мотоциклетизъм за Голямата награда на Индонезия в Moto2, 15-и кръг за сезона.

На пистата "Мандалика" световният шампион в Мото 3 за 2021 година отново се представи впечатляващо. Той поведе още в началото, измина 22-те състезателни обиколки за 34:51.6410 минути и постигна седма победа от началото на кампанията, която още повече го доближи до титлата.

Втори завърши Арон Канет (Испания, Pons Wegow Los40) с пасив от 2.044 секунди, трети е Фермин Алдегер (Испания, GT Trevisan SpeedUp) на 4.716 секунди след победителя.

19-годишният Акоста води в генералното подреждане с 277 точки, увеличавайки аванса си пред завършилия шести днес Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team), който има 212 и намиращият се на трето място Джейк Диксън (Великобритания, Inde GASGAS Aspar Team) със 172 точки. Британецът зае четвъртото място в състезанието на пистата "Мндалика" с изоставане от 9.082 секунди.

Следващото състезание от календара е Гран При на Австралия от 22 до 22 октомври.

В понеделник и вторник през нощта са възможни затруднения при купуването на е-винетки
Нова руска офанзива в Украйна: Ожесточени сражения в източния град Авдеевка