Националката Петя Борисова спечели два бронзови медала на финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика за жени "София къп", който се провежда в "Арена Армеец".
Възпитаничката на Николай Боев изигра много добре своите композиции и получи оценки 16.700 точки на топка и 16.300 точки на бухалки.
Петя Борисова завърши на шесто място в многобоя вчера.
На топка Галатея Герова изпусна уред извън терена и остана осма с 11.650 точки.
На бухалки Марина Иванова е пета с 14.750 точки.
На обръч Петя Борисова се класира на пето място с 15.050 точки, а Ася Иванова е шеста с 14.700 точки.
Рускинята Ирина Аненкова спечели три титли - на обръч със 17.600 точки , на топка със 17.950 точки и на лента със 17.300 точки. Тя е втора на бухалки със 17.450 точки.
На обръч втора е Карина Кузнецова (Русия) със 17.250 точки, а трета - Анастасия Салос (Беларус) с 16.600 точки.
На топка сребърното отличие завоюва Салос със 17.050 точки.
По-късно днес са финалите на отделните уреди при девойките, където българката Татяна Воложанина ще играе на всичките четири финала.
Българският национален отбор по футбол замина за Индонезия, младите получават шанс във FIFA Series 2026
Зинедин Зидан се завръща на треньорския пост, ще води Франция след края на световното първенство
Пьотр Нестеров достигна полуфиналите в Ираклион след драматичен мач в четири дни
МВнР призова: Българите незабавно да напуснат Близкия изток, ситуацията е на прага на драматично влошаване