Петя Борисова с два бронзови медала на финалите на отделните уреди в "София къп"

19:48, 30.03.2018
Чете се за: 00:40 мин.
Други спортове
петя борисова два бронзови медала финалите отделните уреди софия къп

Националката Петя Борисова спечели два бронзови медала на финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика за жени "София къп", който се провежда в "Арена Армеец".

Възпитаничката на Николай Боев изигра много добре своите композиции и получи оценки 16.700 точки на топка и 16.300 точки на бухалки.

Петя Борисова завърши на шесто място в многобоя вчера.

На топка Галатея Герова изпусна уред извън терена и остана осма с 11.650 точки.

На бухалки Марина Иванова е пета с 14.750 точки.

На обръч Петя Борисова се класира на пето място с 15.050 точки, а Ася Иванова е шеста с 14.700 точки.

Рускинята Ирина Аненкова спечели три титли - на обръч със 17.600 точки , на топка със 17.950 точки и на лента със 17.300 точки. Тя е втора на бухалки със 17.450 точки.

На обръч втора е Карина Кузнецова (Русия) със 17.250 точки, а трета - Анастасия Салос (Беларус) с 16.600 точки.

На топка сребърното отличие завоюва Салос със 17.050 точки.

По-късно днес са финалите на отделните уреди при девойките, където българката Татяна Воложанина ще играе на всичките четири финала.

Чете се за: 02:25 мин.
Божидар Саръбоюков в поредицата "Спортните таланти на България"
20:30, 08.05.2024
В Стара Загора бе открито тазгодишното издание на Националната спортна универсиада
20:10, 08.05.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Българските национали по борба научиха съперниците си в Истанбул
18:41, 08.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева беше посрещната в родния си клуб Левски-Спартак по шампионски
17:53, 08.05.2024
Чете се за: 04:37 мин.
Кристиан Василев пред БНТ: Нито един успех не е дошъл без труд, лишения и търпение
17:38, 08.05.2024
Ангел Кодинов и Преслав Георгиев завършиха шести във финала на 500 м кану на европейската олимпийска квалификация в Сегед
16:54, 08.05.2024
Официалната музикална тема на Игрите ще бъде представена за първи път тази вечер в Марсилия
15:24, 08.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Олимпийският огън пристигна във Франция с кораба "Белем"
14:23, 08.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Министър Глушков се срещна с представители на Европейската конфедерация по спортна стрелба
14:12, 08.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Теодор Асенов и Даниел Караколев не намериха място във финала на олимпийската квалификация по кану-каяк в Сегед
13:49, 08.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Българка ще се боксира за европейската титла
Татяна Воложанина спечели четири медала, два от които златни, на турнира "София къп" (ВИДЕО)