Пиронкова стигна втория кръг в Нотингам след 7 пропилени мачбола

цветана пиронкова изкачва една позиция ранглистата
08:55, 16.06.2021

Цветана Пиронкова пропусна седем мачбола, но все пак се класира за втория кръг на турнира по тенис в английския град Нотингам с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство.

33-годишната пловдивчанка се наложи над поставената под номер 2 в схемата японка Нао Хибино с 6:3, 6:7 и 6:3 за първия си успех през сезона на трева, предаде БНР.

Пиронкова поведе с 4:1 и това се оказа достатъчно да успеха в първия сет. Във втората част тя пропиля ранен пробив аванс, но след това реализира втори и при 5:4 сервираше за победата, но не успя. В последвалия тайбрек тя поведе с 6:4, а след това пропусна общо седем мачбола и 84-ата в света Хибино изравни след 15:13 точки.

Нашето момиче все пак успя да наложи волята си в третия сет след ключов пробив в осмия гейм, като затвори мача при осмата си възможност.

С успеха в първия мач на трева от почти четири години нашето момиче си осигури 1559 долара и 14 точки за световната ранглиста, в която заема 113-о място. Виктория Томова отпадна на старта след като загуби от французойката Осеан Доден с 3:6 и 2:6 в друга среща от първия кръг.

Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България
20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Берое спечели титлата в баскетболното първенство при жените след успех с точка разлика над Монтана
20:35, 24.04.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
20:30, 24.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Румен Радев удостои с Почетния знак на президента участниците в експедицията "Еверест 84"
20:11, 24.04.2024
Чете се за: 03:12 мин.
ПАОК измъкна точка от гостуването на Ламия в 100-ата минута
19:11, 24.04.2024
Виктория Томова допусна обрат и загуби на старта на тенис турнира от категория WTA 1000 в Мадрид
18:48, 24.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Иван Иванов: Познавам обстановката в ЦСКА 1948, в клуба има много талантливи млади футболисти
18:45, 24.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Георги Глушков награди участниците в експедицията "Еверест 84"
18:44, 24.04.2024
Георги Иванов се срещна с президента на УЕФА Александър Чеферин
18:39, 24.04.2024
Още четири медала за България от еврошампионата по бокс в Белград
17:34, 24.04.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
17:30, 24.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Надал: Ще играя на "Ролан Гарос", ако се чувствам достатъчно готов
17:10, 24.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.