Победи за Нефтохимик 2010, Левски, Хебър, Дея спорт и ЦСКА в НВЛ при мъжете

нефтохимик обърна дея спорт петгеймов двубой нвл
Снимка: Национална волейболна лига
21:03, 25.03.2023 (обновена)
Чете се за: 04:27 мин.

Лидерът във временното класиране Нефтохимик 2010 Бургас победи като гост Добруджа с 3:0 (25:22, 25:21, 25:15) в среща от 21-ия кръг на мъжкото волейболно първенство на България.

Така състезателите на Атанас Петров почти сигурно ще приключат на върха в края на редовния сезон, като в последния кръг на 29 март ще приемат Черно Море. В двубоя срещу Добруджа 07, Нефтохимик 2010 наложи волята си в зала "Добротица" пред над 750 фенове.

Аксел Трухчев стана топ реализатор с 20 точки и взе наградата за играч на мача. За Добруджа 07 Георги Михалев записа 12 точки.

ЦСКА постигна лесен успех над Марек Юнион-Ивкони с 3:0 (25:21, 25:14, 25:11).

Звездата на "червените" Димитър Димитров записа 16 точки и стана първият състезател, който преминава границата от 500 точки за сезон 2022/2023 в Ефбет Супер Волей. Преди началото на двубоя срещу дупничани, диагоналът на ЦСКА имаше 492 точки.

Благодарение на днешния успех, ЦСКА се утвърждава на пета позиция кръг преди края на редовния сезон, като в актива си състезателите на Александър Попов имат 15 победи и 6 загуби.

За Играч на мача беше избран Симеон Александров с 12 точки, а за Марек Иван Тасев отбеляза 8.

Монтана Волей записа победа с 3:0 (25:17, 25:16, 25:15) срещу столичния Славия. Това е 12-та победа за състезателите на Даниел Пеев, които заемат седмо място във временното класиране кръг преди .

Пред собствена публика монтанчани напълно диктуваха ритъма на игра като в нито един от геймовете не допуснаха напрежение.

Най-резултатен стана Димитър Калчев с 11 точки, а за "белите" Васил Николов завърши с 8.

Действащите шампиони от Хебър Пазарджик спечелиха с 3:1 като гост на Берое 2016. Тимът на Камило Плачи преминава през труден период с много контузени състезатели, но успя да покаже по-голяма класа в решаващите моменти на двубоя.

Волейболистите от Пазарджик поведоха с 2:0, но след това допуснаха спад в играта си, а беройци не изпуснаха шанса да завържат интригата за 2:1. През по-голямото време от четвъртия гейм пазарджиклии водеха в резултата, но въпреки това изпуснаха четири мачбола. При резултат 24:24 обаче, гостите от Пазарджик успяха да вземат две поредни точки и да се поздравят с крайния успех, който ги изкачва на трето място във временното класиране един кръг преди края на редовния сезон.

Спас Байрев от Берое стана най-добър реализатор с 31 точки. За Хебър най-много записа Тодор Алексиев (21), а за Играч на мача беше избран Николай Николов (10).

Черно море загуби от гостуващия Дея спорт (Бургас) с 0:3 (20:25, 19:25, 20:25).

Левски спечели гостуването си на Пирин с 3:2, след като успя да стигне до 15:13 в тайбрека на петата част и да триумфира

"Сините" остават на второ място кръг с 47 точки, колкото имат и шампионите от Хебър (Пазарджик), но с 16 победи и 5 загуби. Пирин е осми с 23 точки (7 победи, 14 загуби).

Малко по-успешната атака (64 на 60) и по-силният сервис (5 на 3) изиграха ключова роля за победата на Левски.

Най-резултатен в двубоя стана състезателят на домакините Дейвид Кръстев с 31 точки, а за Левски 24 отбеляза Венислав Антов.