Победоносен край за България във волейболната Лига на нациите

победоносен българия волейболната лига нациите
Снимка: en.volleyballworld.com
11:10, 15.06.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Българският национален отбор за жени по волейбол сложи победоносен край на своето участие в Лигата на нациите. Момичетата на Лоренцо Мичели излъгаха Доминиканската република след 3:2 гейма (26:24, 23:25, 22:25, 26:24 и 13:15) в последния си мач в Група 5 от турнира в Хононг.

За българките това бе последна среща в най-комерсиалния надпревара. „Лъвиците“ финишираха с 2 победи 10 загуби, което им отреди последното 16-то място в крайното класиране.

Първият гейм премина под знака на равенството, но доминиканките успяха да го измъкнат с 26:24. Ситуацията не се промени и във втората част, като този път българките се оказаха на печелившата страна след 25:23.

„Лъвиците“ измъкнаха и третата част, спечелена с 25:22, за да обърнат хода на събитията за 2:1 в общия резултат. Сценарият продължи да се повтаря и четвъртия гейм, в който родните националки имаха мачбол, но той отиде на сметката на техните съпернички след 26:24 за 2:2.

Доминиканките държаха инициативата в ръцете си на старта на петия решителен гейм. Все пак българките показаха характер и се добраха до обрата, както и до победата с 15:13.

Мирослава Паскова бе над всички за победителките с 21 точки. Мария Йорданова добави 20, Мерлин Николова заби 16, Мария Кривошийска се отличи с 14.

Тапиа Круз изригна за доминиканките с 37 точки.

Евро 2024: Програма на мачовете по БНТ 1, БНТ 3 и BNTNEWS.BG/SPORT
15:55, 24.06.2024 (обновена)
84321
Чете се за: 02:42 мин.
Федерацията по лека атлетика с благодарствено писмо до "Пирогов" след операцията на националката Александра Начева
Чете се за: 01:10 мин.
Именити български спортисти подкрепят благотворителната кампания за лечението на бившия футболист на Добруджа Емил Ангелов
14:43, 24.06.2024
Чете се за: 06:17 мин.
Трима национали попаднаха в Топ 10 на различните индивидуални класации на Лигата на нациите при мъжете
14:32, 24.06.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Веселин Веселинов влиза в щаба на Черно море Тича
14:28, 24.06.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Националките на България по баскетбол за жени ще участва на турнир в Гърция през август
13:55, 24.06.2024
Чете се за: 01:25 мин.