Почина фелдшерът от шуменската Община Каолиново, от когото тръгна заразата и дори се образува второ огнище от COVID-19 в областта.
Припомняме ви, че вчера издъхна и съпругата му.
Както вече стана ясно, фелдшерът преглеждал без предпазни средства хора от съседната Община Венец.
Той лекувал пациенти с ясни симптоми на COVID-19, но вероятно е подценил опасността, затова е предписвал лечение с чай и аспирин.
"Опитахме се да го убедим да влезе в болница, но той отказа категорично. Първите дни хората криха, че са били контактни", коментира пред БНТ кметът на Община Каолиново Нида Ахмедов.
Медикът и съпругата му все пак са били настанени в болница, но сами взели решението да я напуснат, преди да са напълно излекувани.
В общината има още един нов случай на заразен възрастен мъж, който е бил контактен с фелдшера. Общо 46 са заразените с коронавируса. Сред тях има и деца.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?