Поражение за Кузманов и успех за Андреев в Италия

кузманов отпадна втория кръг чалънджър оейраш
23:18, 21.09.2022
Чете се за: 02:40 мин.

Димитър Кузманов загуби на осминафиналите на турнира на клей от сериите на "Чалънджър" в Генуа (Италия) с награден фонд от 134,920 долара.

Националът на България отстъпи с 6:7(4), 3:6 от поставения под № 2 и №66 в световната ранглиста Тиаго Монтейро (Бразилия).

Първата част мина без пробиви, а при 3:2 Мико пропусна три възможности за брейк. В тайбрека Кузманов поведе с 2:0 точки, но спечели само две от следващите девет разигравания.

Във втория сет Кузманов изостана с 0:3 и не можа да навакса.

По-рано днес Адриан Андреев изигра феноменален мач и се класира за четвъртфиналите на турнира.

Андреев спаси три мачбола и победи с 3:6, 7:6(6), 6:4 №64 в световната ранглиста Корентен Муте от Франция. Срещата продължи 3 часа и 1 минути.

В първия кръг Адриан елиминира със 7:6(3), 1:6, 6:4 №270 в световната ранглиста Салваторе Карузо от Италия.

Българинът допусна два пробива и загуби с 3:6 първия сет срещу Муте. Във втората част Андреев поведе с 4:2, но допусна изравняване при 4:4. При 4:5 той спаси два мачбола на собствен сервис, а при 5:6 - още един, за да вкара сета в тайбрек. В него Андреев спечели с 8:6 точки.

В третия сет Адриан успя на два пъти да навакса пасив от пробив. При 5:4 Андреев проби на нула Муте и затвори мача в своя полза.

За успеха си Андреев заработи 25 точки за световната ранглиста.

На четвъртфиналите Андреев ще играе срещу №181 в света Раул Бранкачио от Италия. Двамата не са играли досега.

Кузманов и Андреев ще участват в седмото издание на турнира от категория ATP 250 от 25 септември до 2 октомври в зала „Арена Армеец". Кузманов ще започне директно от основната схема, а Андреев ще стартира от квалификациите.

Михаел Балак: Унион може да спечели Бундеслигата