Американският астронавт Майк Финке връчи символичния ключ за станцията на руския космонавт Сергей Куд-Сверчков
В Космоса - на борда на Международната космическа станция се състоя церемония по предаване на властта.
Американският астронавт Майк Финке връчи символичния ключ за станцията на руския космонавт Сергей Куд-Сверчков.
Така той пое командването и беше отбелязано символично 25-годишното човешко присъствие в Космоса.
"Нека продължим да работим заедно", каза руският космонавт, а първата му команда беше за групова прегръдка.

Екипаж 11, начело с Майк Финке и състав американката Зина Кардман, японецът Кимия Юи и Олег Платонов от Русия, ще напуснат Международната Космическа Станция по-рано от планираното. Причината - сериозен здравословен проблем на един от четиримата.
От НАСА не разкриват кой е той, но подчертаха, че не се е случил по време на работата на астронавтите.
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив