Завърши плановият годишен ремонт на пети блок на АЕЦ „Козлодуй”.
В 10 часа блокът бе включен в електроенергийната система на страната след извършена проверка и получено одобрение от Агенцията за ядрено регулиране.
В рамките на плановия престой, започнал на 11 април, бяха изпълнени необходимите ремонтни дейности и профилактика на оборудването и реакторът на пети блок бе презареден със свежо ядрено гориво за следващата горивна кампания.
Другият блок на атомната централа – шести енергоблок, работи с пълно натоварване на мощността.
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
За по-малко от минута: Два труса над 7 по Рихтер разтърсиха Венецуела (СНИМКИ)
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"