Компенсирането на потребителите заради високите енергийни цени e в пълен ход. Ако даден клиент не е получил компенсацията си, може да сигнализира Министерството на енергетиката.
Компенсациите се отразяват като намаление на дължимите суми за декември и януари по фактурите, които клиентите получават през февруари.
Компенсации за електроенергия се полагат на всички представители на бизнеса, а за природен газ – на битовите потребители. Конкретните суми се изчисляват спрямо потреблението на всеки клиент.
Тези суми трябва да бъдат посочени на отделни редове във фактурата.
Ако даден потребител не е получил дължимата му компенсация, той може да сигнализира за това Министерството на енергетиката чрез попълване на приложената бланка.
Към сигнала следва да бъде приложена сканирана фактура за съответния месец и последно издадена фактура от доставчика.
Министерството на енергетиката се ангажира да направи проверка на всеки отделен случай.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско