ПСЖ отстрани Ница на четвъртфиналите за Купата за Франция

Парижани си осигуриха сблъсък с Рен

00:12, 14.03.2024
Пари Сен Жермен ПСЖ Килиан Мбапе

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Ница с 3:1 в четвърфинален мач за Купата за Франция. На полуфиналите за столичани предстои двубой с Рен.

Френският шампион побърза да открие резултата. В 14-ата минута на стадион "Парк Де Пренс" в Париж Килиан Мбапе и Фабиан Руис размениха двойно подаване преди французинът да промуши топката между краката на противниковия страж.

Нападателят на домакините имаше добра възможност да удвои головата си сметка, но стреля в десния страничен стълб.

След като се отчете с асистенция, Фабиан Руис също записа името си сред голмайсторите. Вратарят Марчин Булка подари топката на Осман Дембеле. Французинът я подаде към непокрития полузащитник, който направи резултата 2:0.

Гостите обаче успяха да намалят изоставането си преди почивката. Гаетан Лаборде отправи плътен шут от вътрешността на наказателното поле.

След почивката парижани продължиха да бележат. Лукас Бералдо оформи крайния резултат с глава от непосредствена близост.

На полуфиналите възпитаниците на Луис Енрике ще премерят сили с Рен, който отстрани Льо Пюи ан Веле с 3:1 като гост.

Илияна Йотова: Светъл път на душата на патриарх Неофит!