ПСЖ разби Макаби Хайфа и се класира за 1/8-финалите в ШЛ, Меси и Мбапе с по два гола

10:25, 26.10.2022
псж разби макаби хайфа класира финалите меси мбапе два гола
Снимка: ПСЖ

Отборът на ПСЖ си гарантира място на 1/8-финалите в Шампионската лига, след като в среща от 5-ия кръг на груповата фаза разби у дома със 7:2 състава на Макаби Хайфа.

В герои за успеха на парижани се превърнаха Лионел Меси и Килиан Мбапе, които реализираха по два гола за успеха.

По този начин френският шампион си гарантира продължаването към следващата фаза на турнира, като футболистите на Кристоф Галтие събраха 11 точки в групата и за момента си поделят първото място с тима на Бенфика, който снощи изхвърли от надпреварата Ювентус след победа с 4:3 у дома.

Головото шоу на "Парк Де Пренс" започна в 19-та минута, когато Лео Меси даде аванс на домакините, а с два бързи гола на Мбапе и Неймар в 32-та и 35-та минути авансът на ПСЖ стана класически.

До почивката Абдулайе Сек върна един гол за гостите, но с второто си попадение в срещата Меси отново върна аванса от три гола на домакините в 44-та минута.

В 50-та минута Сек отново беше точен, за да направи резултата 4:2, но в 64-та Мбапе вкара за 5:2, а три минути по-късно автогол на Шон Голдберг направи резултата 6:2.

В заключителните минути на срещата пък Карлос Солер оформи крайното 7:2, реализирайки първото си попадение с екипа на парижани след трансфера си от Валенсия през лятото.

Шефът на Софийската стокова борса: Не усещаме поевтиняването на горивата и захарта заради скъпия долар
Кой трябва да поеме отговорността за Бюджет 2023 - коментар на Мика Зайкова и Георги Вулджев