Пьотр Нестеров е полуфиналист в Букурещ

нестеров успех донски загуба двойки
14:45, 01.09.2023
Чете се за: 01:12 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в румънската столица Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под №6 Нестеров победи четвъртия в схемата представител на домакините Дан Александру Томеску с 6:4, 3:6, 6:4 за 2 часа и 47 минути игра.

В решителния трети сет играта беше изключително равностойна, но българинът успя да вземе подаването на съперника си в десетия гейм и така да да затвори мача.

С успеха си Пьотр Нестеров си осигури 4 точки за световната ранглиста и 753 долара. Следващият съперник на нашето момче ще бъде излъчен от двубоя между румънския квалификант Богдан Павел и №7 в схемата Амори Рейнел от Франция.