Радослав Панталеев с пети успех в професионалните WSB серии на Международната боксова федерация

Чете се за: 00:27 мин.
Други спортове
радослав панталеев пети успех професионалните wsb серии международната боксова федерация

Радослав Панталеев извоюва пети успех в професионалните WSB серии на Международната боксова федерация (АИБА).

Българският боксьор игра много силно срещу 35-годишния италианец Клементе Русо и грабна категорично победата с 3:0 съдийски гласа (50:45, 48:47, 48:47) в 5-рундов мач в Ливърпул.

Битката в категория до 91 килограма бе от осмия сезон на WSB между отборите на Бритиш Лайънхартс, за който играе Панталеев, и Италия Тъндър и завърши с категоричен успех за британците с 5-0 победи.

Русо не е никак случаен боксьор. Той е двукратен световен шампион (Чикаго 2007 и Алмати 2013 година) и двукратен олимпийски вицешампион (Пекин 2008 и Лондон 2012). Това обаче не притесни

Радо, той имаше надмощие през всичките 5 рунда в мача и не даде никакви шансове на съперника си.

На 16 март Бритиш Лайънхартс ще върнат визитата на италинския тим.

Още Други спортове

Милица Мирчева финишира 10-а в маратона на Прага, но не успя да покрие норматив за Париж 2024
Чете се за: 00:52 мин.
Петър Касабов пред БНТ: Винаги съм гонил първите места, така че ще се задоволя с квоти за Миглена Селишка и Мими Христова
20:50, 05.05.2024
Спортни новини 05.05.2024 г., 20:20 ч.
20:20, 05.05.2024
11 медала за България на Европейската купа по художествена гимнастика
18:48, 05.05.2024
Дара Малинова се окичи с два бронза при девойките от Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
16:45, 05.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:50 мин.
Магдалена Вълкова заслужи бронз при девойките във финала на топка на Европейската купа в Баку
16:14, 05.05.2024
Николай Русев с историческо 11-о място на Световната купа по спортно катерене в Солт Лейк Сити
15:21, 05.05.2024
Йоана Илиева ще се изправи срещу представителка на Алжир в първия си двубой на турнира от сериите Гран при в Сеул
14:48, 05.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Българският ансамбъл по художествена гимнастика заслужи злато и бронз във финалите на уредите на Европейската купа в Баку
14:40, 05.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:57 мин.
Антон Ризов финишира 34-и на 10м пушка на Световната купа в Баку
13:56, 05.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Петя Борисова спечели титлата при жените в категория "Елит" на турнира "Angel's Cup"