Реал (Мадрид) напред в турнира за Купата на Краля

Реал (Мадрид) се задоволи само с 2:2 като домакин срещу втородивизионния Нумансия и продължава към четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля с общ резултат 5:2.

16:16, 11.01.2018
Чете се за: 01:01 мин.
реал мадрид напред турнира купата краля

На 4-и януари като гости играчите на Зинедин Зидан спечелиха с убедителното 3:0.

По-рано вчера Леганес се класира за четвъртфинал за първи път в историята, след като паднаха с 1:2 при гостуването на Виляреал, но продължават след гола на чужд терен, отбелязан от Набил Ел Жар и победата с 1:0 у дома.

На "Сантяго Бернабеу" футболистите на Зинедин Зидан откриха резултата още в 10-ата минута, когато Лукас Васкес засече в мрежата центриране на Дани Карвахал. Но буквално в последната минута на първото полувреме гостите изравниха. Марк Матеу центрира към Гийермо, който се разписа на задна греда. В 59-ата минута Васкес вкара второто си попадение в мача и отново изведе Белия балет напред. Марко Асенисо порби от ляво и центрира към Борха Майорал, който с глава свали топката на земята и Васкес я заби в мрежата от близо.

Но намиращият се на 4-о място във втора дивизия отбор не се предаде и изравни за втори път, отново чрез Гийермо. В 82-ата минута Саул Гарсия направи добро двойно подаване и центрира към автора на двете попадения.

"Ние трябваше да спечелим два-три мача подред, за да вдигнем увереността си като цяло. Няма да критикувам сега след това 2:2. Искам да продължим да работим здраво, защото вярвам в момчетата, заяви Зинедин Зидан след мача.

Попитан дали Купата е приоритет за отбор като Реал (Мадрид), защитникът Хесус Вайехо отговори: "Ще се борим за всеки един трофей, който можем да спечелим. Днес започнахме добре, много компактно, но трябва още да подобряваме нещата.

Алавес се класира също напред, след като постигна 2:0 у дома над Форментера и върви към следващия етап с общото 5:1. Ермедин Демирович откри резултата в 55-ата минута, а Педраса затвърди успеха с втория си гол в 90-ата минута.

10:29, 16.07.2024
Историческа вечер за Кевин Дюрант в мача между Голдън Стейт Уориърс и Лос Анджелис Клипърс