Реал Мадрид разпиля Виляреал и оглави Ла Лига

"Белия балет" се наложи с 4:1

23:56, 17.12.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Реал Мадрид победи Виляреал с 4:1 в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Джуд Белингам даде аванс за домакините в 25-ата минута. Това е 17-и гол за англичанина в 20 двубоя през този сезон. Родриго удвои в 37-ата, а Хосе Луис Моралес намали в 54-та минута, но само 10 по-късно Браим Диас се разписа. Четири след това ветеранът Лука Модрич оформи крайния резултат.

Лошите новини за треньора на мадридчани Карло Анчелоти дойдоха, когато Дейвид Алаба излезе принудително в 35-та минута със съмнения за тежка контузия в коляното. Той бе заменен от Начо Фернандес.

Иначе Реал Мадрир излезе на първото място в класирането на първенството с 42 точки, на една зад втория Жирона, който утре ще приеме Алавес от 22:00 часа. Виляреал е 14-а позиция с 16 точки.