15:52, 02.03.2020
Чете се за: 00:50 мин.
Европейски футбол
реал наказа барселона бернабеу

Отборът на Реал (Мадрид) надигра с 2:0 гостуващия Барселона в "горещ" сблъсък от 26-ия кръг на Ла Лига.

Винисиус се разписа в 71-ата минута, давайки аванс в полза на столичани след асистенция на Тони Кроос и самостоятелен пробив по лявото крило, който завърши със силен удар в близкия ъгъл на вратата на гостите и рикошет в Жерард Пике. Резервата Мариано Диас проби отдясно след пас на Даниел Карвахал, оформяйки ценния успех в полза на Реал (Мадрид) в добавеното време.

Преди почивката каталунците изглеждаха по-опасния отбор на терена, но домакините поеха контрола на двубоя през второто полувреме.

Лионел Меси изигра слаб двубой, изпускайки няколко добри шанса за попадение във вратата на "белите". С пропуски пред вратаря Тибо Куртоа се отличи и френският нападател на каталунците Антоан Гризман.

Мадридчани нямаха победа над големия си противник от 2017 година, когато надиграха Барса в двубоя за Суперкупата на Испания. Шампионите спечелиха последните си четири визити на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Поражението в столицата спря серията от четири последователни успеха за Барселона в Примера дивисион.

Бившият футболист на столичани Кристиано Роналдо изгледа двубоя от трибуните. Реал (Мадрид) нямаше победа в последните си три мача пред собствена публика във всички турнири, като по-рано през настоящата седмица загуби с 1:2 от Манчестър Сити на осминафиналите в Шампионската лига.

Реал има в актива си 56 точки, а Барселона е на второ място с 55. В следващия кръг мадридчани ще гостуват на Бетис.

Още Европейски футбол

Цървена звезда е шампион на Сърбия по футбол за 35-ти път в историята си
00:06, 03.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024