Рибакина се оттегли от турнира в Щутгарт, днес са четвъртфиналите

от Вяра Илиева
10:37, 21.04.2023
Чете се за: 01:25 мин.
рибакина поредна победа полуфинал маями

Шампионката от "Уимбълдън" Елена Рибакина (Казахстан) се оттегли поради контузия от турнира на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 678 814 евро.

Рибакина отстъпваше с 1:6, 1:3 през Беатрис Адад Мая (Бразилия) и след като поиска медицински таймаут прецени, че не може да доиграе мача.

В друг осминафинал испанката Паула Бадоса елиминира сънародничката си Кристина Буска с 6:1, 6:2 за 71 минути и на четвъртфиналите ще играе срещу втората поставена и победителка от Откритото първенство на Австралия Арина Сабаленка от Беларус.

Четвъртата в схемата Каролин Гарсия (Франция) надделя над Татяна Мария (Германия) със 7:6(5), 6:4 и ще спори с Анастасия Потапова. Третата поставена Онс Жабер има за съперник Беатрис Адад Мая, а в последния мач от програмата световната номер 1 Ига Швьонтек ще играе с 17-ата в света Каролина Плишкова.

КНСБ: 2509 лв. са необходими за издръжката на тричленно семейство у нас