Рибакина записа 11-а поредна победа и е на четвъртфинал в Маями

труден старт рибакина маями
10:36, 28.03.2023
Чете се за: 02:50 мин.

Елена Рибакина (Казахстан) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите WТА 1000 в Маями, щата Флорида.

Поставената под номер 10 Рибакина пласира 10 аса и надигра белгийката Елизе Мертенс с 6:4, 6:3 за 106 минути. Шампионката от Уимбълдън постигна рекордната в кариерата си 11-а поредна победа, след като спечели трофея в Индиън Уелс преди 10 дни.

"Да съм на четвъртфинал е страхотно и се надявам да играя още по-добре в следващата си среща", каза състезаващата се за Казахстан рускиня. На четвъртфиналите тя ще играе с италианката Мартина Тревизан, отстранила Елена Остапенко (Латвия) с 6:3, 6:3.

Победителката от Откритото първенство на Австралия и втора в схемата Арина Сабаленка (Беларус) също продължава напред. Сабаленка постигна категоричен успех над номер 16 Барбора Крейчикова (Чехия) с 6:3, 6:2, записвайки 20-а победа в 22 мача през годината.

"Мисля, че показах страхотен тенис. Много съм щастлива от нивото си, особено срещу състезателка като Барбора, срещу която винаги е доста трудно. Сервирах отлично и с това я поставих под напрежение, а така получих и повече свобода при нейното подаване", заяви Сабаленка. На четвъртфиналите Сабаленка играе с румънката Сорана Кърстя, която победи Маркета Вондроушова (Чехия) със 7:6(3), 6:4.

Надеждата на домакините Джесика Пегула, номер 3 в схемата, се нуждаеше от само 79 минути, за да се справи с полякинята Магда Линет с 6:1, 7:5, а следващата й съперничка ще бъде рускинята Анастасия Потапова, която надделя над китайката Цинвън Чжън с 6:4, 7:6(4)

Бившата шампионка от Откритото първенство на САЩ и финалистка в Маями през 2021 година Бианка Андрееску (Канада) се отказа заради контузия на левия глезен и напусна корта в инвалидна количка при 6:7(0), 2:0 срещу рускинята Екатерина Александрова.
Александрова очаква първата ракета на Челия Петра Квитова, която в четвъртия кръг елиминира друга рускиня Варвара Грачова със 7:5, 7:6(5).