Рилски спортист победи Спартак Плевен в битката за върха

рилски спортист продължи перфектната серия нбл черноморец
Снимка: БФ Баскетбол
21:34, 07.12.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Рилски спортист не остави място за интрига в дербито на върха в Националната баскетболна лига (НБЛ). Самоковци записаха осма поредна победа в Редовния сезон, след като отказаха Спартак насред Плевен със 104:78 точки.

Гостите започнаха мача ударно след 31:20, като до края на мача не загубиха нито една четвърт. Още до почивката самоковци изковаха успеха си с аванс от 20 точки, който поддържаха до края.

Брандън Рандолф бе най-резултатен за успеха с 22 точки. Димаджо Уигинс се отчете със 17 точки, а 16 отбеляза Еван Бати. 13 наниза Чавдар Костов, а 12 – Крис Минков. С 11 се включи Александър Янев.

Евгени Хаджирусев бе най-резултатен за плевенчани с 18 точки. 13 наниза друг национал – Цветомир Чернокожев. Дейвид Хоутън дебютира с 11 точки, а толкова отбеляза и Ивко Ивков.

Загубата е втора за плевенчани, които имат и 7 победи.

В следващия кръг Спартак почива, а Рилски спортист посреща Шумен.