Рилски спортист се справи с македонския ТФТ в контрола

рилски спортист победи категорично черноморец бургас
Снимка: БФ Баскетбол
08:17, 10.09.2022

Рилски спортист записа победа с 81:62 точки в контрола срещу македонския ТФТ Скопие.

Двата тима изиграха добър двубой, в който баскетболистите на ТФТ успяха да поведат в началните минути от срещата и след десет минути игра водеха с 16:22. Добри изяви на Крис Минков и Димаджио Уигинс във втората четвърт обаче позволиха на тима ни да стигне до обрат и на почивката да води с 37:31.

Още от началото на втората половина от двубоя разликата започна да расте и след 30 минути игра таблото в зала „Арена Самоков“ показваше 62:49 в полза на Рилски, а главни виновници за покачването й бяха гардът Брендън Рандолф и Евън Бати. В последната четвърт гостите от Северна Македония опитаха да се върнат в мача, но това така и не се случи и Рилски успя без проблеми да се поздрави с крайния успех в срещата.

В мача участие взеха всички налични състезатели на Рилски спортист, като всеки един от тях успя да се разпише в двубоя.