Рома се сбогува с шансовете си за четвъртото място в Серия А след допуснат обрат срещу Фиорентина

рома сбогува шансовете четвъртото серия допуснат обрат фиорентина
21:41, 27.05.2023
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Рома загуби от Фиорентина с 1:2 и сложи край на надеждите си да завърши в топ 4 на Серия А.

"Вълците" водеха с 1:0 до 85-а минута, но допуснаха късен обрат и остават шести в класирането на четири точки от четвъртия Милан, който има и мач по-малко, кръг преди края на шампионата.

В 11-ата минута Стефан Ел Шаарауи изведе гостите напред, но с попадения на Лука Йович в 85-а и Нанитамо Иконе три по-късно Фиорентина стигна до трите точки.

Фиорентина е на девето място в италианското първенство с 53 точки.

Рома все още може да се класира за Шампионската лига, ако спечели Лига Европа във финала срещу Севиля другата седмица.

Започна националният поход "По стъпките на Ботев" към вр. Околчица
Доган коментира записа на ПП: ДПС трябва да устои на политическите обрати на времето