Роналдо донесе победа на Португалия в мач №200 за националния отбор

роналдо донесе победа португалия мач №200 националния отбор
08:51, 21.06.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Кристиано Роналдо вкара в мач номер 200 за националния отбор и Португалия се наложи с 1:0 над Исландия в европейските квалификации по футбол. Така шампионите от 2016 останаха на първо място в група J с две точки пред отбора на Словакия, който спечели в Лихтенщайн.

Роналдо е първият футболист в историята, който е изиграл 200 мача с екипа на националния си отбор. През този март той постави рекорд със 196 двубоя, изпреварвайки Бадер Ал-Мутауа от Кувейт в евроквалификация срещу Лихтенщайн.

Португалците се затрудниха много със здравата защита на исландците, но увеличиха натиска след червен картон за домакините в 81-та минута. Роналдо вкара победния гол в 89-ата от близко разстояние и той бе признат за редовен след продължителен преглед за засада.

Това бе 123-о попадение на Роналдо за националния отбор и с него Португалия натрупа 12 точки от четири мача. С две назад са словаците, за които Денис Вавро се разписа в добавеното време на първата част срещу Лихтенщайн.

В трети мач от групата Люксембург спечели изненадващо с 2:0 срещу Босна и Херцеговина и зае третото място с три точки пасив от Словакия. Ивандро Борхес Санчес през първото полувреме и Данел Синани през второто вкараха головете за Люксембург, който е с по четири точки пред Босна и Херцеговина и Исландия.

Последен е Лихтенщайн с четири поражения.

Започва мащабна акция за спазване на правилата на пътя в цялата страна
Тренд: Спад в одобрението към президента, кабинетът "Денков" започва с 32% подкрепа