Рубльов е на четвъртфинал в Дубай, Анди Мъри претърпя поражение от Юго Умбер

Руснакът се наложи с 6:4, 6:4 над преминалия през квалификации Артур Казо.

от Вяра Илиева
17:17, 28.02.2024
Чете се за: 01:40 мин.
рубльов четвъртфинал дубай анди мъри претърпя поражение юго умбер

Вторият поставен Андрей Рубльов за пети пореден път се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Дубай, ОАЕ.

Рубльов, който е шампион в турнира от 2022 г., проби в откриващия гейм на мача и това му беше достатъчно да вземе първия сет. В следващия французинът допусна брейк за 3:4 и след това загуби мача.

Московчанинът не допусна нито една точка за пробив и записа общо 29 печеливши удари.

Седмият поставен Александър Бублик надделя над Талон Грийкспор със 7:6(8), 7:6(2). Представителят на Казахстан спаси два сетбола в първия тайбрек срещу тенисиста от Нидерландия и завърши срещата с 22 аса. На четвъртфинала Бублик ще играе с Иржи Лехачка, който острани Карен Хачанов с 6:7, 7:6, 6:4.

Юго Умбер продължи с доброто си начало на сезона с успех с 6:2, 6:4 срещу бившия номер 1 в света Анди Мъри.

Французинът не се сблъска с точка за пробив по пътя към първата си победа над британеца, постигната за час и 31 минути.

По-рано този месец Умбер спечели петата си титла от турнирно ниво в Марсилия. Петият поставен, играещ под номер 18 в кариерата си тази седмица, ще срещне Хуберт Хуркач или Кристофър О'Конъл.

Не/коалиционно преди ротацията: Ще разглоби ли сглобката споразумението?