С човек по-малко Лайпциг изпусна да победи Херта

10:48, 28.05.2020
Чете се за: 01:02 мин.
Европейски футбол
човек лайпциг изпусна победи херта

РБ Лайпциг завърши 2:2 срещу гостуващия Херта в 28-ия кръг на германското футболно първенство.

Домакините записаха девети пореден мач без поражение в Бундеслигата от края на януари насам и с актив от 55 точки останаха на третото място в класирането, но пропуснаха да изместят от втората позиция Борусия Дортмунд, който има 57 точки.

Столичани пък прекъснаха серия от две поредни победи без допуснат гол, но с петата си последователна среща без загуба те събраха 35 точки и се изкачиха на десетото място.

Гостите поведоха още в деветата минута. Марвин Платенхард центрира от ъглов удар от ляво и Марко Груич от границата на малкия пеналт засече в мрежата с първия си гол от 6 декември.
В средата на първата част РБ Лайпциг изравни. Кристофер Нкюнкю подаде от корнер от дясно към близката греда и централният бранител Лукас Клостерман с глава прати топката в далечния ъгъл на Руне Ярстейн за 1:1.

Домакините продължиха да действат малко по-активно, но и двата тима трудно достигаха до ситуации пред вратата на съперника.

В 63-ата минута Марсел Халстенберг от РБ Лайпциг получи втори жълт и червен картон след остро влизане в краката на Матеус Куня.

Въпреки че остана с човек по-малко, отборът на домакините стигна до втори гол пет минути по-късно. Патрик Шик отправи удар по тревата от дъгата пред наказателното поле, вратарят на столичани Ярстейн изглежда нямаше да има проблем да спаси, но с нескопосана проява той пропусна топката през ръцете си и тя се търкулна в мрежата.

Херта все пак стигна до точката с късно попадение. Резервата Кжищоф Пьонтек направи 2:2 от дузпа, отсъдена след нарушение на Адемола Лукман срещу Куня в наказателното поле.

Други резултати:

Аугсбург - Падерборн 0:0
Фортуна - Шалке 2:1
Хофенхайм - Кьолн 3:1
Унион - Майнц 1:1

Лидер е отборът на Байерн с 64 точки, пред Борусия (Дортмунд) 57, Лайпциг 55 и други.

Още Европейски футбол

ФИФА присъди служебна победа на Нигер срещу Конго в квалификациите за Мондиал 2026
15:33, 26.06.2024
17-годишният страж Стефан Смъркалев ще продължи кариерата си във Вердер Бремен
15:18, 26.06.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Евро 2024: Гледайте Чехия – Турция от 22:00ч. по БНТ 1, БНТ 3 и на BNTNEWS.BG/SPORT
14:15, 26.06.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Евро 2024: Гледайте Украйна - Белгия от 19:00 ч. по БНТ 1, БНТ 3 и на BNTNEWS.BG/SPORT
14:00, 26.06.2024
Евро 2024: Гледайте Словакия - Румъния от 19:00 ч. на BNTNEWS.BG/SPORT
13:00, 26.06.2024
Чете се за: 00:15 мин.
Днес на УЕФА ЕВРО 2024 - 26.06.2024 г. (ВИДЕО)
12:17, 26.06.2024
Евро 2024: Гледайте Грузия - Португалия от 22:00 ч. на BNTNEWS.BG/SPORT
12:00, 26.06.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Сутрин с УЕФА ЕВРО 2024 - 26.06.2024 г. (ВИДЕО)