За поредна година с факелно шествие арменската общност във Варна отбеляза годишнината от геноцида и избиването на арменците в Османската империя. То започна от църквата “Свети Саркис”.
Факелното шествие премина традиционно през центъра на града и се отправи към паметника на жертвите на арменския геноцид до сградата на общината. Там всички участници, официални гости, поднесоха венци и цветя.
Организаторите подчертаха, че не трябва да се помнят само отминалите исторически събития, защото според тях арменския геноцид продължава и днес.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец