Софийският градски съд гледа мярката на 18-годишния шофьор, прегазил двама младежи на столичния булевард "Сливница". Адриан Антонов е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост на пешеходна пътека вследствие на движение с несъобразена скорост.
В началния етап на разследването вече са събрани доказателства, че в нощта на 7 срещу 8 май Адриан е нарушил правилата за движение по пътищата, като движейки се с несъобразена скорост не е пропуснал пресичащите на пешеходна пътека Ани и Явор, като така е причинил тяхната смърт.
Кръвните проби за алкохол и наркотици на 18-годишния шофьор причинил смъртта им, са отрицателни.
Разследването по случая продължава с разпити на свидетели, както и с една от най-важните експертизи - каква е скоростта, с която Адриан е шофирал.
И снощи на мястото, където загинаха Явор и Ани имаше бдение в тяхна памет. Десетки хора запалиха свещи и поставиха цветя. След това проведоха кратко шествие и за около час блокираха две кръстовища. Хората в квартала призоваха отново за спешни мерки за намаляване на скоростта в района.
Общинските съветници се събират извънредно в четвъртък, за да обсъдят мерките срещу войната на пътя в столицата. Настояват изградената от общината система от 600 камери за контрол на трафика да се използва и от "Пътна полиция". Това обаче може да стане, само ако парламентът гласува законови промени.
Вижте още в прякото включване на Карина Караньотова.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube