сагата приключи отмениха токио 2020

Японският премиер Шиндзо Абе и президентът на Международния олимпийски комитет Томас Бах се съгласиха във вторник да отложат олимпийските игри в Токио 2020, но за не по-късно от лятото на 2021 г., заради пандемията на коронавирус.

"Предложих да се отложат за около година и президентът Томас Бах отговори със 100% съгласие", заяви Абе пред репортери и отбеляза, че решението е взето с цел "да се даде възможност на спортистите да играят в най-добро си състояние и да направят събитието невредимо и сигурно за зрителите".

Международният олимпийски комитет и премиерът на Япония заключиха, че Олимпиадата в Токио 2020 трябва да бъде отложена и да се проведе не по-късно от лятото на 2021 г., съобщиха официално от МОК и от организаторите на олимпиадата в Токио.

Абе посочи, че игрите ще бъдат отложени най-късно за лятото на 2021 г. като доказателство за победата на човечеството над пандемията от коронавирус.

Изпълнителният директор на организационния комитет на Токио 2020 Тоширо Муто заяви, че не е ясно кой ще плаща допълнителните разходи, произтичащи от отлагането на Олимпиадата за догодина.

Олимпийските игри трябваше да се проведат в Токио от 24 юли до 9 август тази година.

Още Други спортове

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
23:56, 04.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Българските джудисти спечелиха два медала на Европейската купа за младежи в Риека
21:06, 04.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
България зае второто място в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
Чете се за: 01:50 мин.
Валентина Георгиева спечели сребърен медал на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика
18:17, 04.05.2024
Националният отбор на България по ръгби допусна тежко поражение от Молдова
18:04, 04.05.2024
Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
И президентът на МОК Томас Бах изяви желание да се потопи във водите на река Сена преди Игрите в Париж
14:05, 04.05.2024
Спортни новини 04.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 04.05.2024
България излиза срещу Молдова в опит да се класира за плейофите и изкачване в по-горна дивизия на европейското ръгби
12:02, 04.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Пулев: Няма проблем да се бия с Джошуа и без публика