САЩ достигна до полуфиналите на Купа "Дейвис" за първи път от 2012 година

12:58, 09.04.2018
Чете се за: 00:22 мин.
Тенис
сащ достигна полуфиналите купа дейвис първи път 2012 година

САЩ достигна до полуфиналите на турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже, за първи път след 2012 година.

Американците спечелиха с 4:0 победи срещу Белгия и в спор за място на финала ще играят срещу Хърватия в средата на септември.

САЩ взе непреодолим аванс от 3:0 след втория ден, а в последната среща Райън Харисън победи Рубен Бемелманс с 6:3, 6:4 за 65 минути.
На четвъртфиналите Хърватия спечели с 3:1 срещу Казахстан.

Другата полуфинална двойка е между Испания и Франция.

Испанците, със световния номер 1 Рафаел Надал в състава си, елиминираха Германия с 3:2, а защитаващият титлата си отбор на Франция се класира за полуфиналите след успех с 3:1 победи срещу Италия.

Още Тенис

Кийс загуби първите осем гейма срещу Жабер, но стигна до пълен обрат и място на полуфиналите в Мадрид
23:10, 30.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Карлос Алкарас се промъкна до четвъртфиналите в Мадрид, Синер също продължава напред след обрат
20:26, 30.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Ига Швьонтек загуби сет, но продължава към полуфиналите на турнира по тенис в Мадрид
17:27, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Франсиско Серундоло отстрани Александър Зверев и ще играе на четвъртфиналите на турнира ATP 1000 в Мадрид.
17:05, 30.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Тунис
16:43, 30.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Стана ясен жребия за осминафиналите на "Били Джийн Кинг къп"
20:36, 29.04.2024
Рая Коцева получи специална покана да участва на турнира Уимбълдън до 14 г.
16:54, 29.04.2024
Фабио Капело обяви, че прекратява треньорската си кариера
Пратеникът ни: С победата си Орбан става вторият най-дълго управлявал лидер в ЕС