Грузинският президент предупреди, че ще наложи вето
Сблъсъци избухнаха в столицата на Грузия, след като парламентът одобри на второ четене спорния проектозакон за "чуждестранните агенти". Президентът на Грузия предупреди, че ще наложи вето.
Управляващата партия обаче заяви, че ще преодолее ветото и ще направи всичко възможно законът да влезе в сила. Според управляващите законът ще укрепи националния суверенитет на Грузия.
Опозицията обаче твърди, че законът е вдъхновен от руското законодателство и ще предизвика "лов на вещици".
Проектозаконът предвижда организации, които получават повече от 20% от финансирането си от чужбина, да се регистрират като "организация, преследваща интересите на чужда държава".
Окончателното гласуване на проектозакона ще се проведе на 17 май.
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Германските власти задържаха петима души по подозрение, че са планирали нападение на коледен базар
След ударите по енергийната система на Украйна – в много райони все още няма ток
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Как „Българската Коледа“ помага на 11-годишно дете с аутизъм да напредва и да общува?