Селтик надви големия си съперник Рейнджърс и триумфира с купата на Лигата в Шотландия

селтик надви големия съперник рейнджърс триумфира купата лигата шотландия
19:53, 26.02.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Селтик спечели купата на Лигата в Шотландия. На финала на "Хемпдън Парк" в Глазгоу "зелено-белите" победиха с 2:1 Рейнджърс.

Два гола на Кього Фурухаши във всяко от двете полувремена осигуриха триумфа за възпитаниците на мениджъра Ангелос Постекоглу пред над 52 хиляди зрители. Това е 21-во отличие за Селтик в турнира. "Детелините" обаче са далеч от рекорда на големия си съперник, който има 27.

Японецът Фурухаши откри резултата в 44-ата минута след асистенция на своя сънародник Дайдзен Маеда. Нападателят на "зелено-белите" реализира и втория си гол във вратата на Рейнджърс след още една изцяло японска комбинация с Рео Хатате в 56-ата минута.

"Сините" върнаха едно попадение чрез Алфредо Морелос в 64-ата минута на двубоя. До края Селтик контролираше събитията на терена и защити спечелването на трофея си от миналия сезон.

Кои партии обявиха водачите си на листи за вота на 2 април?
И аркада не спря Радослав Росенов към златото на Купа „Странджа"