Септември София спечели точка в домакинството си на Ботев Враца

Септември София
Снимка: ПФК Септември София
20:12, 25.07.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Двубоят между Ботев Враца и Септември София от третия кръг на Първа лига завърши при резултат 1:1. Мартин Кавдански откри резултата, а Атанас Кабов изравни.

Сблъсъкът бе проследен от селекционера на националния отбор по футбол Младен Кръстаич.

През първото полувреме домакините бяха по-активни в преден план. Стражът на врачани Красимир Костов отрази удари на Димитър Костадинов и Симеон Александров.

Съставът на Росен Кирилов откри резултата няколко секунди след началото на второто полувреме на Националния стадион „Васил Левски“, когато след силен индивидуален рейд по левия фланг на нападението Жан-Пиер Да Силва центрира в наказателното поле на „виненочервените“, където връхлитащият от задна позиция Мартин Кавдански с плонж с глава засече топката и я прати в долния десен ъгъл на вратаря Димитър Шейтанов.

В 80-ата минута столичани възобновиха равенството. Атанас Кабов направи резултата 1:1 с плътен изстрел с левия крак от вътрешността на наказателното поле.

Ботев Враца заема 7-ата позиция в класирането с 4 пункта. Септември София е 9-и в подреждането със същия актив от точки.